Copyright 2005 by Tomasz Danis
>>
>>
>>
Niezapomniana klasa "A"
Magda Bączek
Piotrek Biedrzcki
Konrad Borowy
Asia Chełstowska
Marzena Damięcka
Tomek Danis
Kamila Dęby
Kuba Dudziuk
Kamil Dziedzicki
Sylwek Gasek
Darek Kamiński
Paulina Kochanek
Karina Kowalewska
Robert Kowalski
Piotrek Król
Kasia Krupa
Gosia Leszczyńska
Justyna Maliszewska
Krzysiek Narewski
Grzesiek Nowicki
Kasia Piekarska
Marcin Roman
Marcin Rytelewski
Paweł Sadowski
Maciek Samborski
Marek Sawicki
Krzysiek Sobczak
Justyna Śnietka
Piotrek Zborowski
Wrzesień 1986 - Czerwiec 1994
Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce
Rozruch I-III
Szkoła zaczęła się fajnie. Była imienia Marcelego Nowotki i śpiewaliśmy hymn o "dla ludu socjalizmu". Chodziło się w niebieskich fartuchach z tarczą przyszytą na piersi (lalusie) lub ramieniu (fajni kolosie). Odnaka "Wzorowy Uczeń" nie krępowała, ale też miała trochę zdewaluowaną wartość (jakieś 30% dzieciaków było wzorowych).
Jednym z ciekawszych wydarzeń było odwiedzenie rano w domu naszej chorej wychowawczyni, która w ramach zajmowania się nami dała nam do zabawy komputer i Pac-Mana. Tak nam się spodobało, że po lekcjach przyprowadziliśmy do niej całą klasę (jakieś 25 osób). Musiała się ucieszyć :-)
-------------------------------------------------------------------------
początek strony
"Dorastanie" IV-VI
Wybrany gospodarzem klasy (miał być to wyraz zaufania okazywanego przez kolegów - jaaasne) często załatwiałem różne ciekawe rzeczy. Sprowadzało się to głównie do tego, co by tutaj robić, żeby mieć wolne. System to trochę ułatwiał: Dni Kobiet, Chłopaków, Nauczyciela, Matki, klasowe wyjścia do Kina, sprzątanie świata, alert uczniowski i różne takie, których nazw już nawet nie pamiętam (Aha i Święto Rewolucji Październikowej - w listopadzie). Oprócz tego musiałem występować na wszystkich akademiach, zebraniach, spotkaniach itd. Było to trochę stresujące, ale obowiązek przede wszystkim :-)
Wtedy też zacżąłem grać w piłkę reczną i to stanowiło mój główny przedmiot zainteresowań. Na drugim miejscu były dyskoteki. Zawsze odbywające się na sali gimnastycznej i przyciągające jakieś 50% uczniów.
W czasie lekcji ulubioną zabawą był Gargamel (rodzaj berka z osobami złapanymi dołaczającymi do bandy ścigających - tym samym grupa ściganych się kurczyła i było trudniej uciekać). Na drugim miejscu była gra w linie - kolejny berek tym razem po liniach na asfaltowym boisku do piłki ręcznej i koszykówki. W klasie szałały naklejki smerfów, obrazki panda WWW, a gumy Turbo i Bundesliga przeżywały swoje najlepsze chwile.
-------------------------------------------------------------------------
początek strony
Rządy VII-VIII
Wraz z postępem gospodarki rynkowej robiło się coraz przyjemniej w szkole. Spotykaliśmy się w małej szatni przerobionej na sklepik i rozmawialiśmy "o życiu" przy lizakach Chupa-Chups. Solówy stawały się rzadsze, rządziliśmy w szkole i nie mieliśmy żadnych zmartwień.
Rozrywka klasowa przeniosła się w stronę rzeki i ognisk nad Narwią i wyjazdów klasowych do Warszawy, Wieliczki czy Krakowa. Wychowawczyni była jakieś 10 lat starsza od nas i rozumiała potrzeby młodzieży. Prośba o 3 nad ranem "czy możemy trochę ściszyć magnetofon" na koedukacyjnej imprezie w Krakowie podczas gdy norma zakazywała koedukacyjnych pokojów i narzucała ciszę nocną o 10 wieczorem przekonała nas o naszej "dorosłości".
-------------------------------------------------------------------------
początek strony
Podziękowania
Nauczyciele, którzy w mojej opinii zasłużyli na szczególne podziękowania za całokształt pracy nade mną w podstawówce (kolejność alfabetyczna).
Pani Helena Burzymowska - Za dobre wprowadzenie mnie do szkoły (Nauczanie Początkowe kl. I-II - Wychowawca) i kredyt zaufania, który dostałem zanim na niego zasłużyłem (no i oczywiście za gry komputerowe).
Pani Elżbieta Czartoryska - Za rozwój mojego zainteresowania Geografią oraz za zrozumienie, w momencie, gdy zainteresowanie to nie rozciągało się na zasoby mineralne ziemi i czołowych producentów stali na świecie
Pani Monika Olkowska - Za partnerskie podejście do 13-latków (Wychowawca), przyjemne lekcje Języka Polskiego i zaproszenie nas jako absolwentów do domu na... poczęstunek.
Pan Andrzej Piersa - Za najlepsze wspomnienia z podstawówki zawsze związane z piłką reczną (Trener), za poznanie smaku sukcesu i siłę w znoszeniu porażek, za wiarę w nas nawet jak na to nie zasłużyliśmy, motywujące rozmowy i nielimitowaną piłkę nożną na lekcjach Wychowania Fizycznego
Pani Elżbieta Zawadzka - Za kopniaka motywacyjnego z 6-tej klasy i wyzwolenie u mnie ambicji wykazania się zrozumieniem Matematyki - po stronie edukacyjnej od tego się wszystko zaczęło...
Film: "Słodko Gorzki"; Paulina (Anita Werner) i Mat (Rafał Mohr)
Napisz do mnie