Copyright 2005 by Tomasz Danis

Danis.pl

>>

Prywatnie

SP 6

>>

>>

Edukacja

Harvard Business School
Szkoła Główna Handlowa
L.O. im. J.Bema w Ostrołęce
SP nr 6 w Ostrołęce

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza

w Ostrołęce

 

 

Niezapomniana klasa "A"

Magda Bączek

Piotrek Biedrzcki

Konrad Borowy

Asia Chełstowska

Marzena Damięcka

Tomek Danis

Kamila Dęby

Kuba Dudziuk

Kamil Dziedzicki

Sylwek Gasek

Darek Kamiński

Paulina Kochanek

Karina Kowalewska

Robert Kowalski

Piotrek Król

Kasia Krupa

Gosia Leszczyńska

Justyna Maliszewska

Krzysiek Narewski

Grzesiek Nowicki

Kasia Piekarska

Marcin Roman

Marcin Rytelewski

Paweł Sadowski

Maciek Samborski

Marek Sawicki

Krzysiek Sobczak

Justyna Śnietka

Piotrek Zborowski

Wrzesień 1986 - Czerwiec 1994

Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce

Rozruch I-III

Szkoła zaczęła się fajnie. Była imienia Marcelego Nowotki i śpiewaliśmy hymn o "dla ludu socjalizmu". Chodziło się w niebieskich fartuchach z tarczą przyszytą na piersi (lalusie) lub ramieniu (fajni kolosie). Odnaka "Wzorowy Uczeń" nie krępowała, ale też miała trochę zdewaluowaną wartość (jakieś 30% dzieciaków było wzorowych).

Jednym z ciekawszych wydarzeń było odwiedzenie rano w domu naszej chorej wychowawczyni, która w ramach zajmowania się nami dała nam do zabawy komputer i Pac-Mana. Tak nam się spodobało, że po lekcjach przyprowadziliśmy do niej całą klasę (jakieś 25 osób). Musiała się ucieszyć :-)

-------------------------------------------------------------------------  początek strony

"Dorastanie" IV-VI

Wybrany gospodarzem klasy (miał być to wyraz zaufania okazywanego przez kolegów - jaaasne) często załatwiałem różne ciekawe rzeczy. Sprowadzało się to głównie do tego, co by tutaj robić, żeby mieć wolne. System to trochę ułatwiał: Dni Kobiet, Chłopaków, Nauczyciela, Matki, klasowe wyjścia do Kina, sprzątanie świata, alert uczniowski i różne takie, których nazw już nawet nie pamiętam (Aha i Święto Rewolucji Październikowej - w listopadzie). Oprócz tego musiałem występować na wszystkich akademiach, zebraniach, spotkaniach itd. Było to trochę stresujące, ale obowiązek przede wszystkim :-)

Wtedy też zacżąłem grać w piłkę reczną i to stanowiło mój główny przedmiot zainteresowań. Na drugim miejscu były dyskoteki. Zawsze odbywające się na sali gimnastycznej i przyciągające jakieś 50% uczniów.

W czasie lekcji ulubioną zabawą był Gargamel (rodzaj berka z osobami złapanymi dołaczającymi do bandy ścigających - tym samym grupa ściganych się kurczyła i było trudniej uciekać). Na drugim miejscu była gra w linie - kolejny berek tym razem po liniach na asfaltowym boisku do piłki ręcznej i koszykówki. W klasie szałały naklejki smerfów, obrazki panda WWW, a gumy Turbo i Bundesliga przeżywały swoje najlepsze chwile.

-------------------------------------------------------------------------  początek strony

Rządy VII-VIII

Wraz z postępem gospodarki rynkowej robiło się coraz przyjemniej w szkole. Spotykaliśmy się w małej szatni przerobionej na sklepik i rozmawialiśmy "o życiu" przy lizakach Chupa-Chups. Solówy stawały się rzadsze, rządziliśmy w szkole i nie mieliśmy żadnych zmartwień.

Rozrywka klasowa przeniosła się w stronę rzeki i ognisk nad Narwią i wyjazdów klasowych do Warszawy, Wieliczki czy Krakowa. Wychowawczyni była jakieś 10 lat starsza od nas i rozumiała potrzeby młodzieży. Prośba o 3 nad ranem "czy możemy trochę ściszyć magnetofon" na koedukacyjnej imprezie w Krakowie podczas gdy norma zakazywała koedukacyjnych pokojów i narzucała ciszę nocną o 10 wieczorem przekonała nas o naszej "dorosłości".

-------------------------------------------------------------------------  początek strony

Podziękowania

Nauczyciele, którzy w mojej opinii zasłużyli na szczególne podziękowania za całokształt pracy nade mną w podstawówce (kolejność alfabetyczna).

Pani Helena Burzymowska - Za dobre wprowadzenie mnie do szkoły (Nauczanie Początkowe kl. I-II - Wychowawca) i kredyt zaufania, który dostałem zanim na niego zasłużyłem (no i oczywiście za gry komputerowe).

Pani Elżbieta Czartoryska - Za rozwój mojego zainteresowania Geografią oraz za zrozumienie, w momencie, gdy zainteresowanie to nie rozciągało się na zasoby mineralne ziemi i czołowych producentów stali na świecie

Pani Monika Olkowska - Za partnerskie podejście do 13-latków (Wychowawca), przyjemne lekcje Języka Polskiego i zaproszenie nas jako absolwentów do domu na... poczęstunek.

Pan Andrzej Piersa - Za najlepsze wspomnienia z podstawówki zawsze związane z piłką reczną (Trener), za poznanie smaku sukcesu i siłę w znoszeniu porażek, za wiarę w nas nawet jak na to nie zasłużyliśmy, motywujące rozmowy i nielimitowaną piłkę nożną na lekcjach Wychowania Fizycznego

Pani Elżbieta Zawadzka - Za kopniaka motywacyjnego z 6-tej klasy i wyzwolenie u mnie ambicji wykazania się zrozumieniem Matematyki - po stronie edukacyjnej od tego się wszystko zaczęło...

Strona Główna

Film: "Słodko Gorzki"; Paulina (Anita Werner) i Mat (Rafał Mohr)

Napisz do mnie

tomasz@danis.pl